Rulet Oyunu Kuralları Nelerdir?

Editörün Seçimleri

Rulet Oyunu çarkın etrafında sayılar bulunan bir dönüşümlü alandan oluşur. Dönüşümü sürekli yapar ve durdurduğunda üzerinde durduğu sayı kazanan sayıdır. Bu, bir topun bir kasedin dışında döndürüldüğü bir oyundur. Top zamanla bir bölüme düşer. Topun düştüğü bölüme göre puan kazanırsınız. Bu yazımızda sizlere rulet oyunlarının kurallarından bahsedeceğiz. 

Rulet Oyunu
Rulet Oyunu

Rulet Oyunu Nasıl Oynanır?

Kırmızı ve siyah renkler tekerleğin etrafında dolanır. Tekerlek 1 ile 36 arasında sayılan rastgele bir şekilde bölünmüştür. Top bir sayıya düşer ve sonunda durur. Topun düştüğü sayı kazanan sayıdır. Amerikan versiyonu rulet oyununda ek bir yeşil bölüm vardır. 00 numaralı Bu, Amerikan oyunu oyuncular için Avrupa oyunundan daha kötü bir teklif yapar. 

Rulet Oyunun Kuralları Nelerdir?

Roulette tekerleğindeki sayılar 136, 0 ve 00‘dır. Sayılar tek ve çift sayıların eşleşmelerini yapar Sonraki sayının kırmızı olacağınızı bahsediyorsunuz.

Sonraki sayı kırmızıysa, 1: 1 veya eşit para kazanacaksınız. Bu bahsi oynamak için,Red olarak işaretlenmiş kutunun üzerine bir jeton yerleştirin. Eğer siyah rengi tahmin ederseniz, siyah rengin gelmesi halinde sizden alınan tutarı kazanırsınız. Bu, bir sonraki çevrimde bir sütunun içindeki bir sayının çıkacağı bahsisidir. Ödeme 2’den 1’dir ve “2’den 1” olarak işaretlenmiş yerde istediğiniz sütunun sonundaki bir jetona yerleştirilerek yapılır.